ניקוי והסרה של כתמי שמן

אם אתם כאן, אם לא משנה אם הגעתם אלינו דרך גוגל או שחבר המליץ לכם להיכנס לקרוא את המדריך, כנראה שאתם צריכים סיוע בהסרת כתמי שמן. מדריך זה אינו מהווה תחליף לביקור של חברה לניקוי ספות, אבל כן אנחנו יכולים להגיד לכם שאם תיישמו את המדריך הזה כמו שצריך, יתכן ולא תצטרכו חברה כמונו 😉

מדריך זה יכול לסייע לכם בהסרה של כתמי שמן מהספה, מהשטיח ומריפוד הרכב… תהנו מהמדריך ובהצלחה.

כולנו אוכלים על הספה, אוכלים מעל השטיח ואפילו ברכב אנחנו אוכלים ולכן, כולנו נמצאים בסיכון של לכלוך הרכב שלנו בכתמי שמן. לא תמיד אנחנו מרוכזים והרבה פעמים דעתנו מוסחת ואנחנו יכולים למצוא את עצמו מטפטפים שמן מהספגטי או מהפיצה שנמצאת על הידיים שלנו.

במקרה שלכלתם עם שמן, הטיפול שלכם צריך להיות מיידי!

מדריך זה שימושי מאוד לניקוי ספות בד!

זמן קריאה משוער: 8 דקות

ניקוי והסרת כתמי שמן מהספה – עזרה ראשונה מיידית

ברגע שנוצר כתם שמן, יש לטפל בו באופן מידי. אם אתם קוראים עכשיו את המדריך כי הכתם נוצר לכם בדקות האחרונות, פעלו במהירות.

תחילה, יש לקחת נייר סופג או מגבת מטבח וספגו בעדינות את הכתם. שימו לא לא לשפשף או לנגב את השמן כי הוא יכול פשוט להימרח ולהתפרש על שטח גדול יותר. אתם צריכים באמצעות לחיצות עדינות לספוג את השמן הטרי. אם תפשפשו אתם עלולים לגרום לשמן לחדור עמוק יותר וככה להפוך את הטיפול במקרה באופן עצמאי לכמעט אבוד.

במידה ויש לכם טלק, התחילו לפזר אותו על כתם השמן והמתינו כ-3 דקות. לאחר מכן המשיכו לספוג את השמן באמצעות המגבת או הנייר הסופג.

הסרת כתם השמן – ממשיכים

לא, הטיפול הראשוני שעשיתם הוא לא זה שיסייע לכם להסיר את הכתם אבל הפעולות שבוצעו עד כה יעזו לכם מאוד כיוון שיש לכם הרבה פחות שמן על הספה או הריפוד להתמודד איתו.

עכשיו, קחו קערה קטנה, ספוג או מברשת ונוזל כלים.

יש להוסיף לקערה מים חמים, 2 כפות נוזל כלים על כל 200 מ”ל. שימו לב כי מים רותחים מפרידים טוב יותר את השומן וזו הסיבה שגם מכונות כביסה פועלות בטמפרטורה גבוהה.

באמצעות הספוג, וחשוב מאוד שלא לבחור בספוג הפלא במקרה הזה, נרטיב את האזור ונשפשף אותו בעדינות רבה. באמצעות מגבת (עדיף חדשה ונקייה) ננקה את האזור ונבחן את ההשפעה. במידה ואנחנו רואים שהשמן מתחיל להתפורר, אנחנו יכולים להבין שהשיטה שלנו עובדת.

במידה והשיטה עובדת, יש לחזור על הפעולה הזאת שוב ושוב עד שהכתם נעלם. המשיכו לנגב את האזור באמצעות מגבת עד להוצאה הסופית של נוזל הכלים. ניתן לייבש באמצעות פן ממרחק של 50 ס”מ ולא באופן ישיר וככה תוכלו לחסוך מאות שקלים עבור שירותי ניקיון מקצועיים.

אם זה לא עבד?

במידה והשיטה לא עבדה לכם, אל תתבאסו. פעולות אלה שצוינו למעלה מסייעים לתהליך הטיפול אבל לא תמיד מביאים תוצאה של 100% וזו הסיבה שאנו קיימים. גם אם הפעולות שבוצעו לא עבדו 100%, סביר שהם כן סייעו וכאן תוכלו לקבל החלטה האם ניתן לחיות עם המצב הקיים או שיש להזמין חברת ניקיון ספות או שטיחים שתטפל בכתם בהקדם.

עד שתחליטו להזמין אותנו, אתם יכולים להמשיך לחיות עם הכתם (הדהוי יותר יש לומר) מבלי להתרגש ממנו – תוכלו להמשיך לשבת על הספה או ללכת על השטיח, להזמין חברים וכו’.

איך אנחנו מנקים את כתמי השמן?

ישנם מגוון סוגים של כתמי שמן על ספות. זה כלל לא נדיר כיוון שרובנו אוכלים על הספה מאכלים שמנוניים. אל תדאגו, התפקיד שלנו הוא לגרום לספה שלכם לחזור למראה הטבעי שלה, בדיוק כמו שקיבלתם אותה מהחנות.

 שלב ראשון בתהליך ניקוי הספה

קודם כל – מדהים את סוג הבד וסוג הכתם. בהתאם לסוג הבד ולסוג הכתם נוכל לבחור באילו חומרים ובאיזה ציוד נשתמש על מנת להביא את הספה שלכם לתוצאה המושלמת. החומרים נועדו לסייע בפירוק של האזור המוכתם מבלי להשאיר סימני ניקוי או לפגוע בבד עצמו.

בחירת החומרים לניקוי היא קריטית ולכן חשוב לבחור בחברה מקצועית שיודעת להתמודד עם מצבים רבים של שמן על הספה.

שלב הריסוס

נרסס את החומרים שבחרנו על האזורים המשומנים במטרה לרכך את הכתמים. בנוסף, נבצע פעולות הבקשה על מנת לתת לחומר לחלחל עמוק יותר לסיבי הבד ולשחרר את השומן מהבד.

לאחר פעולה זו השומן עולה כלפי מעלה והמים נשארים מתחת לשכבה השומנית.

בשלב זה הספה מוכנה לשלב השטיפה.

שלב השטיפה

שלב זה כולל בתוכו פעולה מכנית העושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת בשם הזרקה יניקה.

המכונה משמשת להרקת מים בטמפרטורה גבוהה והיא עוזרת להפריד בין שכבות המים והשומן במהירות. לאחר מכן אנו שואבים את המים ביחד עם הלכלוך והשומן ואז נותר לנו רק להשאיר את הספה לייבוש.

שלב הייבוש

ייבוש הספה עלול לקחת בין 8 ל24 שעות ולעיתים יותר וזה תלוי בסוג הבד ובגודל האזור השומני שנאצלנו להתמודד איתו. אם תוכלו לחשוף את הספה לשמש, זה עלול לזרז את תהליך הייבוש אבל שימו לא לחשוף לזמן רב על מנת לא לפגוע בטקסטורה של הבד. בנוסף ניתן להשתמש במייבש שיער ממרחק רב על מנת לחמם מעט את האזור אבל שימו לא לא לקרב אותו מדי.

ניקוי והסרת כתמי שמן סינטטיים באופן עצמאי

כמו שנאמר בפסקאות הקודמות, כתמי שמן סינטטיים מקורם מהזיקוק של הנפט. ומשתמשים בעיקר לסיכה, שיכוך והגנה. שמנים אלו נפוצים מאוד כאשר אנו יוצאים מפתח הבית. הם נמצאים במקומות רבים בהם אנו נמצאים: על המדרכות, האספלט של הכביש (כחלק מפליטת המכוניות), ברכבנו בין אם נגענו בצמיגים או פתחתנו את מחסה המנוע של הרכב ועלולים בסופו של דבר להגיע אל ריפודי הבד שלנו.

הסרה של כתמים אלה קשה בהרבה מהסרה של כתמי שמן כפי שציינו למעלה בתחילת המדריך.

על מנת לנקות כתמי שמן סינטטי באופן עצמאי נזדקק לכמה תפוזים ולימונים. כן, גם אם זה נשמע לכם מוזר, בתפוזים ולימונים בשכבת הקליפה קיים חומר חזק הידוע בפירוק שומניים סינטטיים. חומר זה יעיל במיוחד במקרים אלו וחברות לייצור חומרי ניקוי ריפודים משתמשים בו לייצור חומר טבעי ובטוח לשימוש להסרת ופירוק שומניים סינטטיים.

כחלק מהטיפול, נקלף מספר לימונים ותפוזים ונשמור את הקליפה שלהם. עכשיו, רסקו אותה בבלנדר עד קבלת נוזל סמיך. יש להוסיף מים ביחס 1:1 והרתיחו על אש קטנה במשך 5 דקות.

כעת, יש להשתמש במטלית לחה תוך ספיגת המטלית בחומר שקיבלנו וספיגתו בכתמי השמן. גם במקרה הזה, אם לא הצלחתם להסיר את הכתם בשלמותו לא קרה כלום – אנחנו עדיין כאן להעניק לכם שירות ומבטיחים לכם תוצאה מושלמת 🙂

שימו לב, אנו מספקים גם שירותי ניקוי שטיחים, אז תרגישו חופשי ליצור איתנו קשר גם בהקשר הזה.

אנו מבטיחים לכם תוצאה מדהימה ומחירים תחרותיים במיוחד.

תוכן עניינים

עזרו לכם? שתפו את המאמר...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp