טיפים לשמירה על נקיון הספה

הספה היא הרהיט הכי מרכזי בסלון. חשוב מאוד שתהיה נוחה, מעוצבת, מותאמת לעיצוב של הבית כולו, ומעל הכל – נקייה. איך שומרים על נקיון הספה בלי להתפשר על נוחות ואיכות חיים? בין אם מדובר בספה מבד או מעור, בצבע כהה או בהיר – חשוב שיהיה לכם איש מקצוע קבוע, שעוסק בניקוי ספות ומצוייד בכלים האיכותיים ביותר. אבל מה עושים בין ביקור לביקור? 

כתבנו לכם שישה טיפים פשוטים שיעזרו במשימת ניקוי הספות. מוכנים? התחלנו:

להתחשב בחומר ממנו עשוי הריפוד

הטיפול בעור או בסוגים שונים של בדים הוא אחר, ונקבע לפי סוג החומר שמרפד את הספה, עד כמה היא מלוכלכת ופרמטרים נוספים כמו צבע וחשיפה לשמש. בין אם זה נקיון שגרתי או מעמיק, רצוי להוועץ באיש מקצוע שמבין בניקוי ספות, ויוכל לעזור לכם לשמור על הספה במצב חדש ללא שחיקה.

לא לאכול על הספה

כן, אנחנו יודעים, זה מובן מאליו. ובכל זאת, חשוב להדגיש שכתמי אוכל הם דבר מציק, וגם אם נזהרים מאוד – הסיכוי שייפול או יישפך משהו על הריפוד הוא גבוה. דבר זה נכון בעיקר אם יש לכם ילדים קטנים, שאוהבים לאכול דברים צבעוניים ושמנוניים כמו רוטב עגבניות, תפוצ’יפס, קוקה קולה ועוד. אבל מי כמונו יודע שגם מבוגרים מועדים לפעמים, ואין איך למנוע תאונות מהסוג הזה.

אז ההמלצה שלנו היא לשמור את האוכל לשולחן, ולהשאיר את הספה לקריאה, צפייה בטלוויזיה או נמנום של צהריים.

לא להרטיב את הספה

זאת אומרת, לא להשען עם שיער רטוב או לשפוך מים ישירות על כתמים. כתמי מים הם דבר מאוד בעייתי. אם ממש חייבים, יש לנקות איזור רחב של הספה, ולא רק את האיזור של הכתם. 

חומר דוחה כתמים

ניקיתם את הספה? הכתמים נעלמו? כל הכבוד. עכשיו צריך לשמור על המצב כמו שהוא. זה הזמן לבחור חומר דוחה כתמים מאיכות מצויינת (חשוב לא להתפשר בזה ולהתייעץ עם מישהו שמבין בניקוי ספות). רססו את הריפוד מיד לאחר הניקוי למזעור פגיעות עתידיות. 

נקיון שוטף

חשוב לנקות את הספה בכל עת, ולא לדחות את הפעולה הזו על פני שבועות או חודשים. מומלץ לשאוב את הספה פעם בשבועיים. אם זו ספת עור, ניתן לנגב במטלית כל יום או יומיים. פעולות אלו יאריכו את חיי הספה וישמרו על הנקיון שלה, ויאפשרו לכם להאריך את פרק הזמן שבין ביקור לביקור של מנקה הספות. 

  1. זימון של מקצוען ניקוי ספות
  2. אם ברצונכם לשמור על הריפוד לטווח הארוך, אחת לכמה חודשים או שנים יש להזמין איש מקצוע שינקה את הספה שלכם. כיום לא צריך לשלם על זה ביוקר, וניתן למצוא אנשי מקצוע שייתנו שירות מצויין במחירים הוגנים.

זהו להיום! אנחנו מקווים שהטיפים שלנו יעזרו לכם לשמור על הספה וליהנות ממנה לאורך שנים רבות.

תוכן עניינים

עזרו לכם? שתפו את המאמר...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp