המדריך המלא לניקוי שטיחים

שאיבת שטיחים

אם החלטתם להוציא את השטיח מהמחסן אחרי תקופה ארוכה, יש לכם כתמים או סימנים בולטים על השטיח, או שסתם קרדיט האבק הגיעה לבקר ואתם רוצים לשחרר אותה לחופשי… המדריך הזה במיוחד בשבילכם!

במדריך זה תלמדו איך להציל את השטיח, מה ניתן לעשות באופן עצמאי, מתי מומלץ לפנות לחברה העוסקת בניקוי שטיחים ומה זה בכלל כולל?

שטיחים דורשים טיפול ותחזוקה באופן שוטף, לפחות פעם אחת בשנה, על מנת לשמור על מראה נקי ועל מקרם השטיח. לרוב, אנשים מנצלים את תקופת החגים לזמן הניקיונות הללו (בדרך כלל בתקופת פסח).

חשוב לדעת – לא כל כתם מצריך מכם איש מקצוע באופן מיידי וישנם כתמים שתוכלו להתמודד איתם לגמרי בעצמכם אבל ישנם כתמים שהניסיון שלכם להציל אותם עלול לגרור נזקים נוספים וכאן צריך מאוד להזהר.

מה לא לעשות שמנקים את השטיח?

ישנם סוגי שטיחים רבים אשר לכל אחד שיטות הניקוי והתחזוקה המתאימות לו. עם זאת, ישנן טעויות נפוצות שנכונות לרוב סוגי השטיחים.

לא לשפשף כתמים

בשונה מבגדים, ספות ופריטים נוספים, שפשוף הכתם על השטיח בעזרת מטלית לחה או ספוגה בחומרי ניקוי לא יסייע לניקוי ואף עלול להחמיר את מצב השטיח. פעולה זו מוסיפה להחדיר את הלכלוך עמוק יותר ומרחיבה את הנפח שלו.

במידה ומדובר בכתם קל, ניתן לנסות לספוג את הכתם באמצעות מטלית יבשה ולאחר מכן ללחוץ על האזור המוכתם בעזרת מגבת לבנה, ללא שפשוף השטיח.

במקרים בהם הכתם לא נעלם, ניתן לנסות לטפל בכתם באמצעות חומץ או מי סודה  אך לא בחומרים שלא ניתן לדעת כיצד ישפיעו על צבע השטיח.

לא להכות את השטיח

בשנות השישים של המאה הקודמת גילתה האנושות בפעם הראשונה צורת חיים חדשה בשמה – קרדיט האבק. מדובר במזיק מיקרוסקופי אשר חי בתנאים של 5 עד 60 מעלות. קרדיט האבק מבקרת אותנו במזרנים, בספות וגם בשטיחים שלו.

על מנת להיפטר ממזיק זה, ניתן לוותר על השיטה האלימה שנקטו (ועדיין נוקטים) אנשים רבים עם שטיחהם ותוכלו להוציא את השטיח לשמש. חשיפה ממושכת לשמש קוטלת את קרדיט האבק אך ייתכן והיא עלולה לפגוע גם בצבע השטיח ולכן חשוב להיות במעקב.

ניקוי שטיחים

מתי מומלץ להזמין חברה לניקוי שטיחים?

ישנם כתמים רבים אשר לא תוכלו להסיר בדרכים המקבלות ואם לא הצלחתם לספוג את הכתם כפי שהוסבר למעלה באמצעות מטלית לחה ומגבת, ההמלצה שלנו היא לעצור עכשיו.

ללא המכשור המתאים, הידע והניסיון אתם עלולים למצוא את עצמכם נאבקים שעות עם שטיח ועדיין לא תוכלו להגיע לתוצאה הרצויה.

גם בבתים בהם יש חיות מחמד ההתמודדות היא קשה יותר ולעיתים אף בלתי אפשרית להתמודדות ללא סיוע מקצועי.

במידה והשטיח שלכם עשוי משי או צמר, או שהוא נארג בעבודת יד, מומלץ לטפל בו אף לעיתים תכופות יותר מהפעם בשנה כפי שהמלצנו למעלה.

בכל מקרה, הזמנת חברה אשר מומחיותה היא ניקוי שטיחים, אחת לשנה, תשמור על חיי השטיח שלכם ותחזיר לו את הרכות ואת המראה המרשים. כך תוכלו להנות מהשטיח לאורך זמן.

כך זה יתבצע!

חברת לניקוי שטיחים תבצע עבודה יעילה, נכונה ומקצועית עם הציוד המתאים ותצליח לשמר על השטיח שלכם לאורך זמן. איך זה קורה? טוב, לכל שטיח יש את הייחודיות שלו ושיטת טיפול אשר מאופיינת עם סוג השטיח.

ניקוי שטיח סינטטי

שטיחים סינטטיים מיוצרים במכונה והם מגיעים במגוון צורות צבעים ועיצובים שונים. מדובר בשטיח הקל ביותר לניקוי. במקרים אלה הניקוי יתבצע בביתכם ולא יהיה צורך לשלוח את השטיח לניקוי במפעל. רק במקרים בהם יש חול רב בשטיח, ייתכן ויהיה צורך לשלוח את השטיח למפעל לניקוי באמצעות מכונה שמשיגה תוצאה טובה יותר מתהלךי הניקוי הביתי.

תהליך הניקוי מתבצע עם אבקת כביסה או תרסיס מיוחד, שאיבת האבק ובייבוש השטיח בשמש במידה ויש חשד לקרדיט האבק.

ניקוי שטיחי שאגי

בכל הקשור לניקוי שטיחים שעירים, ישנה הסתייגות מסויימת. בעלי השטיחים מעדיפים להחליף את השטיח אחת לתקופה מחשש לתוצאת הניקוי או חשש להתקרחות השטיח לאורך זמן.

נסכם את זה כך – במידה והשטיח נעשה בעבודה יד, מומלץ להחליפו אחת לתקופה. במידה והוא נעשה באמצעות אריגה בצפיפות גבוהה ומחומרים טבעיים, ואורך השיער שלו קצר מומלץ לשקול לנקות אותו.

ניקוי שטיחים בעבודת יד

שטיחים בעבודת יד נארזים סיב סיב על ידי אדם – דבר אשר הופך את השטיח ליצירת אומנות של ממש. נתון זה הופך את הטיפול השוטף בשטיח לקשה יותר ומורכב יותר. החוקיות במקרים אלה היא שונה וגם הכתמים שנראים לכם קלים לטיפול עלולים להיות מורכבים מאוד.

לא משנה מאיזה סוג השטיח שלכם – מומלץ לפנות לחברת ניקוי שטיחים לטיפול בבעיה ולא לנסות להתמודד עם הניקוי של השטיח לבד.

בשלב הראשון, חברת הניקיון תוציא את כל החול והאבק מהשטיח בצורה שלא תפגע בו, באמצעות מכונה שחודרת לעומק הסיבים ומחלצת את לכלוך באופן יעיל ומלא.

לאחר מכן יפזרו חומר ניקוי שחודר גם הוא לתוך סיבי השטיח ומסיר ממנו כתמים קשים.

מבחינת קרצוף השטיח, ישנן מבקשות ייעדויות לכל סוג שטיח ברמות קושי שונות וצריך להתאים את סוג המברשת בהתאם לסוג השטיח, דבר אשר בעל מקצוע יוכל לעשות בזמן אמת.

ישנם שטיחים אשר יעברו שטיפה וישנם כאלו אשר ישארו ברמת הניקוי היבש בלבד וזאת בהתאם לשיקולו של בעל המקצוע.

טיפול בריחות לא נעימים ובריחות של חיות מחמד

בשביל לנקות את השטיח בצורה הטובה ביותר, חברת הניקוי תשאב את השטיח בעזרת שואב עוצמתי במיוחד. השאיבה מסירה את שכבת השיעור הראשונה, כאשר לאחריה יתבצע ניקוי ידני באמצעות מברשת צפופה במיוחד.

הפעולה שלאחר מכן תהיה הוצאת השיער שחדר לעומק השטיח באמצעות שפשוף.

כיצד שומרים על השטיח אחרי הניקוי?

אל תנסו להחליף את הניקוי היסודי והמקצועי אחת לשנה – אבל זה לא סותר את העובדה שיש לשמור על השטיח גם בכוחות עצמכם.

  1. מומלץ לשאוב את השטיח פעם שבוע במידה ויש פעילות רבה  – לדוגמה לבית עם ילדים. במקרים בהם אין פעילות רבה ניתן לשאוב את השטיח אחת לחודש בערך.
  2. אל תדרכו על השטיח עם נעליים מלוכלות – יש מספיק לכלוך שמצטבר על השטיח מתוך הבית ואין שום סיבה שתוסיפו לכלוך גם מחוץ לבית.
  3. אחסון שטיח בתוך שקית – כאשר אתם רוצים לאחסן את השטיח בתקופת הקיץ, אטמו את השטיח בתוך שקית עם נפטלין למניעת עש.
  4. לא לתלות את השטיח לייבוש ארוך מידי – פעולה אשר מחסלת את קרדיט האבק אבל עלולה לגרום לדהייה של השטיח.
  5. לא להכות את השטיח – זה פוגע בצורת השטיח ועלול ליצור גבשושיות ועיקומים כאלה ואחרים. במקום זאת הפכו את השטיח, שאבו אותו והרטט של השאיבה יפיל את הלכלוך לרצפה.

מקווים שמדריך זה יסייע לכם בטיפול בשטיח שלכם.

אנחנו כאן בשבילכם לעזור במקרים שבהם ניקוי השטיח קצת גדול עליכם. צרו איתנו קשר ותאמו ניקוי לשטיח שלכם עוד היום 🙂

תוכן עניינים

עזרו לכם? שתפו את המאמר...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp