איך לנקות ספה מבד לבד

ספה מעוצבת יפה

ספות מבד הן אחד הרהיטים הפופולריים ביותר שנמצא בבתים רבים וישנם אנשים רבים אשר נאלצים להתמודד עם ניקוי מערכות ישיבה שלמות מבד. מאוד נוח ונעים לשבת על הספות הללו ויש להם מראה מזמין במיוחד, אבל מה קורה שהן מתכלכלות והמראה שלהם נפגע?

אם יש לכם ספה מבד, אתם בטח מכירים את הסיטואציות הבאות – כוס קפה נשפכת בטעות, הילדים מטפסים על הספה עם רגליים מלוכלכות, קשקוש צבעים, חיות מחמד שמנשירות שיעור או מלכלכות את הספה עם בוץ, ולעיתים אף ניקוי שתן – כל אלו פוגעים בנראות של הספה, משאירים כתמים ולגורמים לצבע של הספה לדהות ולהתבלות עם הזמן.

אז איך מטפלים בספה מבד ומנקים אותה באופן עצמאי? כתבנו עבורכם מדריך שיסייע לכם לנקות את הספה מבד שלכם לגמרי לבד.

אנשים רבים נוטים לחשוב כי פעולה זו קלה ופשוטה, אך זוהי טעות נפוצה. זה מקצוע לכל דבר הדורש מיומנות וידע מורחב החל בזיהוי סוגי הבדים, ארגים, סיבים ותכונותיהם. שימוש בחומרים ייעודיים לניקוי ועוד.
הכרת סוגים שונים של לכלוך וכתמים והטיפול בהם על מנת שנוכל לספק את הניקוי הטוב ביותר לספה מבלי לפגוע בד. לתוצאות מדהימות של הניקוי יש מספר שלבים בתהליך ניקוי מקצועי החל בחומרים מותאמים וציוד נכון.

כל הדרכים לניקוי ספה מבד לגמרי בעצמכם

אבחון סוג הבד

נוודא שאין פגמים, קרעים או כל נזק אחר אשר קיים בריהוט. ושאנחנו יכולים לתת מענה מקצועי ומושלם ללקוח.

שאיבת הלכלוך

נתחיל בשאיבת הלכלוך היבש  באזורים הפנימים בין חריצי המושבים. נמשיך בהכנת תמיסה שתכיל מסירי כתמים שונים, מנטרלי ריחות, ומפרקי שומן למיניהם. נבצע התזת החומר על הבד והשרייתו תהליך זה יעזור לנו לרכך את הסיבים ולמוסס את הלכלוך. לאחר מכן נבצע הברשה של הבד על מנת להחדיר את חומרי הניקוי לעומק הסיבים ובכך להיפטר מלכלוך מצטבר.

שלב השטיפה

שלב זה נכין את חומר השטיפה וחיטוי ועל ידי פעולות של הזרקה ויניקה נשאב את כל הלכלוך תוך כדי הזרקת חומר השטיפה על מנת להקנות לבד מראה יפה ומגע רך ונעים. כמובן לכל בד יש את הטיפול המומלץ לרבות בדים טבעיים (כותנה,משי,פשטן,קטיפה).
אנו ממליצים לבצע ניקוי פעם בשנה תלוי בסוג הבד הוא המצב שלה והשימוש התדיר בה. על מנת לשמור על המראה והמגע, להימנע מהצטברות ריחות לא נעימים, בקטריות,וחידקיים שונים. ובכך להאריך את חיי הריהוט. בדיוק כמו שאנו שומרים על פריטי לבוש שחשובים לנו כמו שאנו דואגים לטפל ברכב או דואגים ללכת לרופא על מנת להאריך את חיי המדף שלנו.

תוכן עניינים

עזרו לכם? שתפו את המאמר...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp